Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kargo ve Teslimat

Kargo ve Teslimat

 1. Satın alınan ürün bedelleri 100 Tl’yi geçen siparişlerde kargo bedeli -yurtdışı hariç -tarafımızdan ödenmektedir. ( Anlaşmalı kargomuz MNG Kargo olup kampanya dahilinde alınan ürünler sadece söz konusu kargo ile gönderilecektir.)
 2. Kargo kampanya bedeli olan 100 Tl nin altındaki bedelle satın alınan ürünlerin kargo bedelleri alıcıya aittir.
 3. Satın alınan ürünler asgari 3 iş gününde kargoya teslim edilmektedir.
 4. Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.
 5. Aksi belirtilmedikçe ürünlerimiz MNG kargo ile gönderilmektedir. MNG Kargo harici özellikle istenecek kargo masraflarından alıcı sorumludur.
 6. Yurtdışı gönderilerini PTT kargoyla göndermekteyiz. Kargo bedelleri PTT Kargo tarifesi üzerinden gönderimden önce peşin tahsil edilecektir.
 7. Resmi tatillerde ve Pazar günleri kargo teslimatı yapılmamaktadır.
 8. Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde geçerlidir
 9. Ürünlerin montajı, kurulması ile ilgili sorun yaşadığınızda veya eksik parça olduğunu düşündüğünüz durumlarda müşteri hizmetlerini arayınız.
 10. İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
 11. Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır.
 12. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.
 13. Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.
 14. Kişiye özel üretimi, kesimi veya boyaması yapılan ürünler, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ve tek kullanımlık ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 15. Ürünün beğenilmemesi veya keyfi iade durumlarında kargo ücreti müşterilere aittir.
 16. İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği İade Faturası şartı aranmaktadır.

 

KUSURLU ÜRÜNLERİN İADE EDİLMESİ

 1. com siparişini vermiş olduğunuz ürünlerin sorunsuz bir şekilde tarafınıza teslimatını sağlamakla yükümlüdür. Bu nedenle siparişlerinizin depo çıkışları yapılmadan önce gerekli ürün hasar kontrolleri yapılmakta ve üründe herhangi bir sorun bulunmadığı taktirde gönderimini sağlanmaktadır. Fakat niteliği itibariyle ( kırılgan yapıya sahip malzemeler ) hassas ürünlerde kargo taşıma ve yükleme esnasında kaynaklanan problemler oluşabilmektedir. Bu tip durumlarda yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir;
 2. Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir ibarenin belirtildiği tutanakta ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaşanmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; “ Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.)
 3. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır.
 4. Tarafınıza hasarlı olarak teslimatı yapılan ürünleri teslimatı yapan kargo firması ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Örneğin; yurtiçi Kargo tarafından yapılan hasarlı teslimatın yine yurtiçi Kargo ile efemeraturk.com adına göndermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ürünün kargo tazminlerinde problem yaşanmaktadır.
 5. Hasarlı ürünlerin depo girişleri sağlandıktan sonra tekrar gönderim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

 

ÜRÜNLER PAKETTEN EKSİK VEYA HASARLI ÇIKARSA NE YAPMALIYIM?

 1. Kargo firmasından teslim aldığınız pakedi kargo görevlisi eşliğinde açınız. Herhangi bir eksik veya kusur tespit ettiğinizde kargo görevlisine tutanak tutturabilirsiniz. Bu tutanak ile müşteri hizmetlerimiz yaşanan aksaklığı en kısa sürede çözüme ulaştırır.
 2. İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLER
 3. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 4. İadenizin onaylanmasının ardından, satın alma şeklinize göre hesap numaranıza veya kredi kartınıza iade tutarı yansıtacaktır. Ortalama ücret iade süresi 7 iş günüdür.

 

 

 

 

Kapat